Bogdanović u direktnom duelu uspješniji od Pokuševskog

155
0
epa09558618 Atlanta Hawks guard Bogdan Bogdanovic (L) of Serbia in action against Washington Wizards guard Bradley Beal (R) during the second half of the NBA basketball game between the Washington Wizards and the Atlanta Hawks at State Farm Arena in Atlanta, Georgia, USA, 01 November 2021. EPA-EFE/ERIK S. LESSER SHUTTERSTOCK OUT

Košarkaši Atlante savladali su Oklahomu Siti sa 113:101, a to im je peta vezana pobjeda.

io je ovo okršaj srpskih košarkaša Bogdana Bogdanovića i Alekseja Pokuševskog, a ovaj pervi je bio uspješniji

Bogi je igrao 27 minuta, a susret je završio sa 13 poena (2/5 za dva, 3/8 za tri), pet skokova i ukradenom loptom.

Sa druge strane Poku je za 22 minuta na parketu ubacio devet poena (3/8 za dva, 1/8 za tri), a imao je devet skokova i dvije asistencije.

Najefikasniji u ekipi Hoksa i na cijeloj utakmici bio je Trej Jang sa 30 poena, a u timu Tandera po 15 su ubacili Lugenc Dort, Džoš Gidi i Taj Džerom.

Marko DSimonović je igrao šest minuta i 44 sekunde u katastrofalnom porazu Čikaga od Indijane rezultatom 77:109, a imao je poen (0/1 za tri, 1/2 slobodna bacanja) i skok.