Home Sport Košarka KOŠARKAŠI PRIJEDOR SPARTAKA prejaki za studente

KOŠARKAŠI PRIJEDOR SPARTAKA prejaki za studente

11
0

Košarkaši Prijedor-Spartaka u šampionatu Republike Srpske pobjeđuju redom. Nakon domaće pobjede visokim rezultatom 121:93 nad timom Dervente petu prvenstvenu pobjedu dobili su Student-Igokee rezultatom 89:73.

Izabranici Danila Palalića prvu četvrtinu su odigrali solidno i imali prednost od 5 koševa (26:21). Gosti su superiornosti pokazali u drugoj četvrtinu koju su dobili sa prednost od 12 koša (32:20). Na odmor se otišlo pri prednosti Prijedorčana od 17 koševa.

U trećoj četvrtini domaći se pokušavaju vratiti u meč i taj dio igre su dobili rezultatom 18:15.

U poslednjoj četvrtini Prijedorčani dodaju gas i rezultatom 16:14 uspješno kraju privode ovaj krajiški košarkaški derbi.

U pobjedničkom timu Prijedor Spartaka najefikasniji je bio Bojan Lulić koji je postigao 21 koš.

Nemanja Stanković je postigao 19, Aleksandar Ivetić 15, Srđan Lončar 11, Marko Radun 10, Sergej Todorović 7, Luka Rakić 4 i Ognjen Kragulj 2 koša.

U timu su još bili: Srđan Stakić, Stefan Trninić i Vladimir Gavranović.

Kod Student-Igokee najefikasniji su bili Velibor Milovanović(21) i Dušan Makitan(15).

Prijedor-Spartak, nakon 6 kola ima pet pobjeda i domaći poraz od KK SOKOLAC. Po 11 bodova imaju prvoplasirana Rogatica, drugi Radnik BN Basket ,treći Prijedor-Spartak i četvrti Sokolac.

U narednom kolu Prijedorčani su domaćini Rogatici. Cilj je pobjeda za lidersku poziciju.

Milan Bogun

Previous article„GORDI ALBION“ SILAN PROTIV IRANA Odličan start reprezentacije Engleske u grupi B